Nieuczciwi sprzedawcy energii- jak ich rozpoznać?

Data: 13 marca 2016

Nowe przepisy dotyczące uwolnienia rynku energetycznego pozwoliły na niezależny wybór sprzedawcy energii. Autonomiczność firm na rynku działająca na korzyść konsumentów, niestety ma też swoje złe strony.

Tysiące klientów miesięcznie pada ofiarom oszustw i wyłudzeń w sektorze handlu energią. Fałszywi akwizytorzy, nieuczciwe firmy próbują znaleźć źródło zarobku na nieuwadze klientów, którymi w przeważającej części są osoby starsze. Nie daj się oszukać i bądź świadomy!

eico oszustwaJak rozpoznać oszusta? 

Przychodzą do domów, przedstawiając się jako „pracownicy zakładu energetycznego” lub podszywając się pod przedstawicieli różnych firm energetycznych. Posiadają fałszywe identyfikatory, dokumenty oraz firmowe ubrania z logo.

Obniżenie ceny rachunków za energię, aktualizacja umowy, zmiana okresu rozliczeniowego, zmiana sprzedawcy energii

to najczęstsze metody nieuczciwych przedstawicieli handlowych i oszustów. 

Jak zapobiec próbie oszustwa? 

–  Pierwszym krokiem, który należy zrobić to sprawdzenie tożsamości handlowca oraz weryfikacja firmy którą reprezentuje.

–  Następnym bardzo ważnym etapem jest wnikliwe czytanie umowy sporządzanej przez sprzedawcę.

–  Oferty, które na pierwszy rzut oka wydają się być atrakcyjniejsze (charakteryzujące się np. wyjątkowo niską cena za 1kWh) mogą zawierać wiele ukrytych, niekorzystnych dla klienta zapisów w umowie.

–  Zachęcamy do zapoznania się z naszą platformą, dzięki której zaoszczędzisz, będziesz w bezpieczny sposób kontrolować wszystkie swoje rachunki za prąd i gaz online, a także nie będziesz musiał martwić się o to, że padniesz ofiarą oszustwa.

Chcesz zmienić sprzedawcę i obniżyć swoje rachunki w BEZPIECZNY sposób? 

Energetyczne Internetowe Centrum Obrotu(EICO) to proste narzędzie do bezproblemowego zarządzania swoimi umowami i rachunkami za energią elektryczną, a także pozwalające Ci na REALNE oszczędności.

Sprawdź naszą platforma, zarejestruj się tutaj: http://platforma.eico.pl/ #toregister

Spośród wszystkich ofert od oficjalnych dystrybutorów, sam wybierzesz najkorzystniejszą ofertę dla siebie!

Bezpiecznie, prosto i wygodnie, wraz z EICO.

źródła: biznes.onet.pl, pge-obrot.pl