Apple to w 93% odnawialne źródła energii

Data: 13 kwietnia 2016

Ostatnie fakty przedstawione przez firmę Apple pokazują, że potentat z Doliny Krzemowej jest coraz bliżej całkowitego zaopatrzenia w energię z odnawialnych źródeł.
-poinformował portal Gramwzielone.pl.

Już w 23 krajach, w tym także w USA i Chinach, wszystkie operacje producenta m.in. iPhonów i iPadów są w pełni zasilane energią z OZE -podaje Lisa Jackson, pracująca w Apple. Fakt ten prognozuje dążenie amerykańskiej korporacji do spełnienia zobowiązań przedstawionych 2 lata temu, czyli do całkowitego przejścia na energię odnawialną we wszystkich swoich oddziałach, centrach i sklepach na całym świecie.

Realizacja takiego planu to miliony dolarów. Począwszy od USA, w ubiegłym roku Apple wydało 848 mln dolarów na zakup energii z farmy fotowoltaicznej First Solar. Z kolei w Chinach firma zrealizowała projekt farmy, zapewniający energię 34 sklepom i 19 biurom Apple. Trudniej było w Singapurze, w którym ze względu na bardzo ograniczone zasoby gruntów, na 800 budynkach zainstalowano panele słoneczne.

Kontynuując swoją strategię, Apple ogłosiło emisje obligacji, które mają zostać przeznaczone na rozwój OZE, a także zapowiedziało kolejne “zielone” inwestycje z partnerami w Chinach, których łączna produkcja mocy ma wynieść 2GW.

żródło: Gramwzielone.pl.