Artykuły

Virtual reality w przemyśle elektroenergetycznym

Virtual reality (VR) oraz augment reality (AR) to technologie pozwalające każdemu na znalezienie się w tzw. wirtualnej rzeczywistości lub rzeczywistości rozszerzonej. Jest to cyfrowo wygenerowana przestrzeń, po której poruszamy się przy pomocy różnorodnych aparatów multimedialnych, odwzorowujących dane gesty.

Terminal LNG w Świnoujściu – odebrany i sprawdzony

Po przeprowadzeniu licznych prób i testów, mających na celu sprawdzenie wymaganych parametrów technicznych terminalu, działania weryfikacyjne zakończyły się sukcesem. Przedstawiciele Polskiego LNG S.A. i Generalnego Realizatora Inwestycji (GRI) podpisali Protokół Odbioru do Użytkowania Terminalu LNG.  

Porozumienie klimatyczne – historyczny moment, także dla Polski.

W kwaterze głównej ONZ w Nowym Jorku w piątek 22 kwietnia rozpoczęła się uroczystość podpisywania międzynarodowego porozumienia klimatycznego, w której udział bierze ok. 60 przedstawicieli państw, w tym premier Beata Szydło. Porozumienie ma obejmować 171 krajów. „To historyczny moment. Nigdy wcześniej tak wielka liczba krajów nie podpisała porozumienia międzynarodowego w jeden dzień” – powiedział sekretarz […]